Skip to main content
DIY_8432

Jak wybrać najlepszy strój do biegania?

Pamiętacie czasy, kiedy jedynymi biegaczami w mieście byli uczniowie odbywający lekcję WF na stadionie? Każdy ubrany w solidny dres z porządnej, grubej bawełny i tenisówki a w najlepszym razie adidasy tudzież „adidasy” . Zlani potem przemierzaliśmy kolejne kółka, modląc się w duchu aby lekcja dobiegła końca. Dziś ubrań przeznaczonych do biegania mamy do wyboru do koloru. Jak wybrać najlepszy strój do biegania, taki w którym nie zniechęcimy się do biegania i będziemy czuć się komfortowo?

Jaka powinna być bielizna, w której biegamy?

Z pewnością przyda nam się inny rodzaj bielizny od tego noszonego na co dzień. Zarówno dla Pań jak i Panów najlepszym wyjściem jest specjalna bielizna termoaktywna przeznaczona dla osób uprawiających sport. Jest najczęściej bezszwowa, z materiału wchłaniającego pot, komfortowa w noszeniu.

Z jakiego materiału powinien być uszyty strój do biegania?

Ta nasza stara, kochana, poczciwa bawełna. Ona w ogóle się nie nadaje do biegania, przegrywa już w przedbiegach z nowoczesnymi, technicznymi syntetykami. One oddychają, odprowadzają pot, są cienkie, lekkie, nie powodują obtarć, są trwałe. Także koszulkom i dresikom 100% cotton mówimy nie. Proponujemy za to sprawdzone systemy termoaktywne marek takich jak Adidas, Asisc czy 4F. Więcej o rodzajach sportowych tkanin, z których uszyte są nasze ubrania, możecie przeczytać tutaj.

Jaki krój stroju do biegania najlepiej wybrać?

Strój do biegania powinien być obcisły. Dzięki temu jest nam wygodniej, nie będziemy mieli obtarć po dłuższym biegu, no i wyglądamy znacznie atrakcyjniej niż w za dużej o 3 rozmiary, rozciągniętej bluzie w komplecie z targanymi wiatrem spodniami od dresu. A jeśli wyglądamy dobrze, lepiej się czujemy i łatwiej jest nam się zmotywować do biegania, więc uroda tych ciuszków nie jest bez znaczenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *