Skip to main content
okularydoplywania

Okulary do pływania – czym się różnią? Które wybrać?

Okulary do pływania

Okulary do pływania są niezbędnym elementem podczas wypadów na basen oraz nurkowania. Większość z nas o nich zapomina, nie lubi nosić, bądź uważa, że wygląda w nich śmiesznie. Oczywiście nie ma co się tym przejmować, ponieważ zdrowie naszych oczu jest najważniejsze, a nie to, czy wyglądamy jak milion dolarów. Często zdarza się, że rodzice zapominają o okularach do pływania i nie tłumaczą swoim pociechom, jak ważne jest to dla zdrowia ich oczu, już nie wspominając, że sami ich nie używają. Chlor zawarty w basenach wpływa niekorzystanie na stan naszych oczu. Niejednokrotnie każdy z nas spotkał się, z wrażeniem szczypiących oczu, oraz ich zaczerwienieniem. Jest to bardzo niekomfortowe i wpływa na jakość naszego pływania, jak i samopoczucie po basenie. Właśnie zaczerwienienie oczu, świąd, suchość i szczypanie są głównymi objawami działania wody chlorowanej na nasze oczy. Jest to ogromny dyskomfort. Na szczęście okulary do pływania zapobiegają wszystkim tym niedogodnościom.

okulary1

Typy okularów do pływania

Oczywiście okulary do pływania są bardzo zróżnicowane. Składają się z soczewek chroniących oczy i z elastycznej gumki doczepione do nich, zakładanej na głowę. Na rynku dodatków sportowych jest ogrom okularów przeznaczonych właśnie do pływania. Niemniej jednak postaramy się wam streścić najważniejsze i najskuteczniejsze z nich.

Po pierwsze są to okulary sportowe, przeznaczone dla np. zawodowych pływaków. Są one doskonale dopasowane, zarówno do oczu, jak i do skóry głowy. Soczewki posiadają specjalną gumę, która przylega w obrębie oka i gwarantuje nieprzepuszczalność wody. Posiadają one, też szerokie pole widzenia, gwarantując pływakowi ujrzenie jak daleko jest przeciwnik na torze. Paski przymocowane do soczewek, nie dość, że są niezmiernie elastyczne, to są jeszcze podwójne, aby zwiększyć przyczepność do skóry głowy.

8-012323518

Kolejnym typem, są okulary active/fitness przeznaczone do rekreacyjnych treningów w basenie, oraz wodach otwartych. Cechuje je wyjątkowy komfort użytkowania, miękka guma przy soczewkach oraz hipoalergiczność. Są one idealnym wariantem dla osób często odwiedzających basen. Ważnym typem, są także soczewki stworzone specjalnie do wód otwartych i triathlonów. Są one idealnym wyborem, dla zwolenników pływania w morzu i sportów w wodach otwartych. Posiadają soczewki o bardzo wysokiej widoczności i przede wszystkim soczewkę eliminującą odbijające się światło, co jest ogromną zaletą podczas pływania na przestrzeniach otwartych. Soczewki zapewniają także szerokie pole widzenia i doskonały obraz. Guma jest maksymalnie elastyczna i troszeczkę grubsza niż w przypadku innych okularów do pływania.

1_6364-38

Oczywiście, nie zapomniano o maluchach. Zostały dla nich stworzone specjalne, okularki dziecięce. Sprawdzą się one u każdego małego pływaka. Dla dzieci okularki są szczególnie ważne, ponieważ ich oczy są bardziej wrażliwe na szkodliwe substancje oraz mogą być bardziej uciążliwe dla oczu. Okularki dziecięce, zapewniają przede wszystkim komfort i wygodę użytkowania, hipoalergiczność, oraz szerokie pole widzenia. Okularki dziecięce, są dobrym wyborem na zawody pływackie dla naszej pociechy. Są tak stworzone, żeby nie wywoływać ucisku. Gumki przy soczewkach są regulowane, zatem nie trzeba martwić się rosnącą głową. Wszyscy wiemy jak ważny jest sport w życiu codziennym dorosłych, jak i dzieci. Jednak tylko basen gwarantuję zarówno intensywny trening, jak i relaks. Pływanie jest jedyną dziedziną sportu, która w żaden sposób nie obciąża stawów, dzięki czemu nawet osoby z problemami zdrowotnymi mogą często odwiedzać basen.

008-01

Największy wybór okularów, a także innych sportowych gadżetów znajdziesz na allsports.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *