Skip to main content
piłka siatkowa

Piłka do gry w siatkówkę – którą wybrać i na co zwrócić uwagę?

Piłka do gry w siatkówkę, a raczej wybór odpowiedniej dla kogoś kto nie do końca się na tym zna, zazwyczajnie jest problematyczny. Czy będzie dobrze dopasowana do dłoni? Najlepiej nie za droga i żeby długo wytrzymała… W zależności od naszych potrzeb, powinniśmy starannie dobierać sprzęt. Postaramy się podpowiedzieć jakie piłki i dla kogo będą najlepsze do gry nie tylko w hali ale też i na plaży.

 

Piłki do siatkówki możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje:

  • halową (indoor), czyli taką do gry wewnątrz budynku, najczęściej w hali
  • do gry na zewnątrz (outdoor). Do tego rodzaju piłek zalicza się również plażową (beach), którą można używać nie tylko do gry na piasku.

Piłka Mikasa MVA 300

Piłka Mikasa MVA-300 rozmiar 5 wzorowana jest na najwyższym modelu MVA-200. Dzięki innowacyjnej 8 panelowej powłoce z mikro wgłębieniami jest ona bardziej stabilna w czasie lotu, posiada lepszą przyczepność do dłoni. Zmniejszenie sprężystości piłki spowodowało zwiększenie kontroli nad nią. Zmniejszona siła uderzenia dzięki zwiększonej miękkości zewnętrznej konstrukcji. Zmieniony wygląd zapewnia lepszą widoczność piłki. Jest ona zatwierdzona przez FIVB, oficjalny rozmiar i waga.

 

mva300

 

Piłka Molten V5M5000 Flistatec

Piłka siatkowa Molten V5M5000 Flistatec pełnia wszystkie wymogi FIVB i jest dopuszczona do rozgrywek meczowych w każdej klasie rozgrywkowej. Wykonana z najwyższej jakości tworzyw sztucznych. Piłka ta wykonana jest w technologii FLISTATEC zapewniającej lepszą aerodynamikę oraz kontrolę nad piłką. Klejona, 18 panelowa, posiada podwójnie laminowana butylową dętkę. Oficjalny rozmiar i waga. FLISTATEC – Technologia stabilizacji lotu, przynosi rewolucyjne zmiany w tradycyjnej koncepcji siatkówki, gra staje się bardziej ekscytująca. Idealna dla bardziej zaawansowanych graczy.

V5M 5000_1R

Piłka Mikasa MVA 330

Mikasa MVA 330 przeznaczona jest do gry treningowej oraz rozgrywek na niższym szczeblu. Klejona jest z 8 paneli, których układ zwiększa widoczność piłki. Zastosowane materiały do budowy piłki zwiększają jej przyczepność do dłoni, a tym samym zwiększają kontrolę nad nią.

MVA 430_1x

Piłka Mikasa VLS 300

Topowy model do siatkówki plażowej zatwierdzony przez FIVB jako oficjalna piłka na IO Londyn 2012 oraz World Tour 2009-2012. Opatentowana kombinacja kolorów (niebieski, żółty, biały) jest wynikiem intensywnych prac techników i projektantów z firmy Mikasa – piłka podczas gry jest bardziej widoczna zarówno dla siatkarzy jak i widzów. Ręcznie szyta, 12-panelowa, z nowo opracowanego tworzywa, zapewniającego jeszcze większy komfort odbicia i kontrolę piłki szczególnie w grze obronnej. Podwójnie laminowana butylo-gumowa dętka całkowicie uniemożliwia przepuszczanie powietrza. Ruchoma konstrukcja dętki gwarantuje odpowiednia miękkość a zarazem poprawne odbijanie się piłki.

VLS3001

Piłka Mikasa VX30

Mikasa VX30 wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa syntetycznego. Szyta ręcznie, niezwykle miękka w dotyku, wytrzymała i świetnie sprawuje się w akcji. Idealna do gry w plażową odmianę siatkówki.

VX30_1R

Którą z nich wybierasz? Jeśli potrzebujesz doskonałej piłki to sprawdź nasz szeroki asortyment na allsports.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *