Skip to main content
kayak-1465191_1280-2

Top 10 najlepszych sportów na jesień

Okres nieograniczonych możliwości wyboru dyscypliny sportowej dobiega końca. Lato się kończy ale to nie oznacza, że powinniśmy się teraz zaszyć w domowych pieleszach i nie odstępować kanapy aż do wiosny. Jesień jest okresem, kiedy nie popływamy już na odkrytym basenie ani w morzu, nie pobiegamy również w topie i krótkich szortach (chyba, że mamy wyjątkowo ciepłą jesień). Natomiast jest cały szereg sportów, które zdecydowanie lepiej sprawdzą się właśnie w aurze jesiennej niż w trakcie 30 stopniowych upałów. Jesień to czas kiedy pogoda nie zawsze dopisuje. Jednak nie brakuje pięknych dni a te warto wykorzystać na aktywności wykonywane na zewnątrz. Oto najlepsze sporty na jesień, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Bieganie

Sport, który jest uniwersalny. Uprawiany niezależnie od warunków pogodowych, przez wielu entuzjastów przez okrągły rok. Najlepsze sporty na jesień otwiera właśnie bieganie, ponieważ jest sportem dla każdego i nie wymaga wielu inwestycji. Jeśli zaczęliśmy już wiosna lub latem, jesienią bieganie będzie dla nas przyjemnością.

Rower

Kolejny sport aerobowy, który z powodzeniem możemy uprawiać w chłodniejsze dni. Wystarczy cieplejsza bluza i spodnie z porządnego, oddychającego materiału aby bez przeszkód pokonywać kilometry. Nie zapominajmy o ochronie w postaci kasku, który powinien mieć na sobie każdy entuzjasta tego sportu.

Siłownia

Wiele osób właśnie jesienią kupuje karnet do klubu fitness, bo latem szkoda im rezygnować z aktywności na świeżym powietrzu. Jest to bardzo słuszne założenie. Siłownia jest doskonałym remedium na jesienno zimową chandrę, łatwiej znosimy coraz krótsze dni kiedy dostarczymy sobie porządną dawkę endorfin – przy okazji spalając tłuszczyk powstały w wyniku podjadania coraz większej ilości energii. Trening słowy wzmacnia i rozbudowuje tkankę mięśniową, poprawia kondycję.

Pływanie

Sport, z którego nie warto rezygnować gdy wrócimy z wakacyjnych wojaży. Pływanie znakomicie wysmukla sylwetkę i pozwala na utrzymanie doskonałej formy i nastroju. Na basenach często można wziąć udział w zajęciach aqua aerobiku co dodatkowo podnosi nam sumę korzyści jakie osiągniemy. Wystarczy kupić wygodny strój kąpielowy, okularki do pływania a także czepek i jesteśmy gotowi na wodną przygodę.

Nordic walking

To sport niemal stworzony na jesień. Spacerując po lesie relaksujemy się, podziwiając jednocześnie piękno natury przygotowującej się do spoczynku. Nordic walking nie obciąża stawów pozwalając na pracę kilku grupom mięśniowym. Wystarczy nam komplet porządnych kijków, wygodne buty i ubranie z ciepłego i oddychającego materiału aby każde wyjście przyniosło wymierne rezultaty.

Joga

Jeżeli jesteś zmęczony codziennością, czujesz że potrzebujesz wyciszenia z pomocą przychodzi joga. Można ją trenować na świeżym powietrzu, jednak jesienią grupy najczęściej spotykają się w salach. Joga rozciąga i kształtuje mięśnie pozwalając jednocześnie na kontakt z samym sobą i umiejętność odcięcia się od problemów. Strój do jogi powinien cechować się dużą wygodą, nie może krępować ruchów, musi być miękki i przewiewny.

Zumba

Fitness połączony z tańcem robi furorę w klubach sportowych. Zumba jest jednym z najlepszych sportów na jesień, ponieważ nie tylko pomaga nam kształtować sylwetkę, zrzucać zbędne kilogramy ale także a może przede wszystkim doładowuje nas ogromną porcją optymizmu i radości, której w pochmurne i chłodne dni nigdy za wiele.

Boks i inne sztuki walki

Coraz bardziej popularne stają się sztuki walki, często łączone z ćwiczeniami fitness. Ćwiczenia te świetnie spalają tkankę tłuszczową, poprawiają kondycję, zwiększają szybkość, zwinność i elastyczność naszego ciala. Często zalecanym uzupełnieniem tego rodzaju ćwiczeń jest skakanie na skakance.

Skakanka

Nawet jeśli bardzo nie chce nam się wyjść z domu to i tak możemy w świetny sposób poprawić naszą formę skacząc na skakance w domowym zaciszu. Potrzebujemy tylko odpowiedniego kawałka przestrzeni oraz skakanki. Regularne treningi zapewnią nam dobra formę, szczupłą sylwetkę a także zwinność i elastyczność ruchów.

Squash

Jeśli jesteście miłośnikami rywalizacji i porządnej dawki ruchu, z pewnością przypadnie wam do gustu squash. Squash to sport podobny do tenisa, przy czym gra odbywa się zawsze w zamkniętej Sali a piłkę odbija się o ścianę na zmianę z przeciwnikiem tak aby ten jej nie zdołał odbić. Sport jest emocjonujący i potrafi wyszlifować kondycję. Do gry potrzebujemy rakietę, piłkę oraz buty na halę i porządny, oddychający strój – wystarczy koszulka i spodenki.

Jak pokazuje powyższa lista, mamy ogrom możliwości i przy odpowiedniej dawce motywacji, niewątpliwie każdy znajdzie sporty na jesień odpowiednie dla siebie. Zachęcamy do wypróbowania rożnych dyscyplin aby przekonać się, która jest najlepsza dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *